Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilim ve Teknoloji 307 views 0

Yeni bir İşletim sistemi daha.

iOS’u, Android’i, Windows’u unutun; yeni işletim sistemi Sailfish ile tanışın!

Nokia‘nın geliştirmekten vazgeçtiği mobil işletim sistemiMeeGo‘yu temel alan Sailfish, resmen tanıtıldı. Jolla tarafından geliştirilen Sailfish, sadece cepleri değil tabletleri de destekleyecek.

İşletim sistemini şimdiye kadar kendi içinde geliştiren Jolla, bundan sonra onu “topluluğun katkılarıyla” yapılandıracağını söylüyor. Tanıtımda Sailfish’in en çok üzerinde durulan özelliği, çoklu görev yetenekleri, kişiselleştirilebilme, “hızlı ve zahmetsiz etkileşim” oldu. Tanıtım sırasında işletim sisteminin derinliklerine çok fazla inilmese de, etkin uygulamaların giriş ekranına tutturulabilmesi sayesinde uygulamanın tüm ekranı kaplamadan kontrol edilebilmesi hoş bir özellik olarak gözümüze çarptı. Farklı yonga setlerini desteklecek olan Sailfish, ilk gerçek “açık ekosistem“i meydana getirdiğini iddia ediyor.

Sailfish, Jolla markasını taşıyan ceplerle geleceği gibi, üreticilere kendi donanımlarıyla kullanmaları için de sunulacak.

Çok yakında geliştiriciler için SDK paketi yayınlanacak Sailfish’in bir videosu da yayınlandı.

Chip Online

gokhan midilli {Gökhan MİDİLLİ}

Bilgisayar ve Teknolojiyi sevmektedir. Hayatını devam ettirebilmesi için herkes gibi çalışırken, aynı zamanda hobi olarak Teknoloji Haberleri yazarlığı yapmaktadır. Kendisini geliştirmesi için imkan buldukça, teknoloji alanında kurslara, seminerlere v.b aktivitelere katılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BulletedList Kontrolü

Basit bir kontrol olmakla birlikte sayfalarınızda bulanan listeleri maddeleyerek kullanışlı ve düzenli listeler oluşturmaya yarayan bir kontroldür. DisplayMode özelliği sayesinde...

Kapat