Reklam Alanı
Reklam Alanı
Nasıl Yapılır ? 699 views 0

Windows 7 IIS Kurulumu

Merhaba Arkadaşlar bu yazımızda sizlere Windows 7 üzerine IIS7  kurulumundan bahsedeceğim. Xp’de olduğu gibi işletim sistemi CD’sine gerek  yoktur. IIS Vista ve Windows 7 de sistem içerisinde hazır olarak  bulunmaktadır. Biz sadece bu özellikleri Aktif hale getireceğiz.

Şimdi dilerseniz kuruluma geçelim. Öncelik Denetim Masasından Program ekle  kaldır seçeneğine girerek sol tarafta bulunan Windows özelliklerini aç kapat  seçeneğine giriyoruz.

Evet gördüğünüz gibi Windows özellikleri penceresi karşımıza geldi burada Internet Information Services seçeneği yanında bulunan (+) açılır sekmeye tıklıyoruz ve alt kategorilere geçiyoruz.

Burada ise World Wide Web Hizmetlerine giriyoruz. Daha sonra uygulama geliştirme özelliklerine giriyoruz. Evet, burada ASP, CGI ve ISAPI Uzantıları seçeneklerini seçiyoruz. İsteğe gire ASP.NET ve . NET genişletilebilirliği de aktif yapabilirsiniz.

Tamam deyip işlemin bitmesini bekliyoruz bu işlem yaklaşık olarak 4-5 dk sürecektir.

Evet işlem bittikten sonra local hotsumuz (ISS7) artık kuruldu. C:\ dizini altında inetpub adında bir klasörün oluştuğunu göreceksiniz.

Test etmek için internet adres çubuğuna http://localhost yazıp Entere basıyoruz.

Gördüğünüz gibi hiç bir sorun yok 🙂 bu ekranı gördüyseniz IIS7 sorunsuz şekilde kurulmuş demektir. Unutmadan üstte çıkan Intranet ayarlarını etkinleştirmeniz gerekiyor.

ISS başarılı bir şekilde kurmuş olduk bir diğer yazımızda görüşmek üzere.

Kolay gelsin.

Gökhan MİDİLLİ

gokhan midilli {Gökhan MİDİLLİ}

Bilgisayar ve Teknolojiyi sevmektedir. Hayatını devam ettirebilmesi için herkes gibi çalışırken, aynı zamanda hobi olarak Teknoloji Haberleri yazarlığı yapmaktadır. Kendisini geliştirmesi için imkan buldukça, teknoloji alanında kurslara, seminerlere v.b aktivitelere katılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BulletedList Kontrolü

Basit bir kontrol olmakla birlikte sayfalarınızda bulanan listeleri maddeleyerek kullanışlı ve düzenli listeler oluşturmaya yarayan bir kontroldür. DisplayMode özelliği sayesinde...

Kapat