Reklam Alanı
Reklam Alanı
Kaleminden 419 views 0

Sosyal Medyada Nispeten Yapılan Paylaşımlar

Bugün günlerden çarşamba ve aklıma takılan ve gözlemlediğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Sosyal medyada çok sık gördüğümüz bir durum aslında ve komikmi dersiniz, acırmısınız yoksa ne derseniz bilemem ama ben böyle durumlara hem kızıyorum hemde üzülüyorum. Mesela biriyle tartışıyorsunuz yüzüne gidip söylemiyorsunuz bir arkadaşça veya dostça ama bunu sosyal medya aracılığıyla nispet olsun diye bir gönderi olsun diye facebookta, whatsappta veya diğer sosyal medya platformlarında manalı resimler manalı sözler buna benzer paylaşımlar yapıyorsunuz. Ne kadar vahim bir durum oysaki o karşıdaki insanların seviyesine düşmek.

Neden insan anlatmak istediğini karşı tarafa nispeten bir paylaşımda bulunsun? Kıskandırmak beğendirmek veya bir şeyleri onlara göstermek neden? Çünkü nefsimiz öyle istediği için. Nefsimizle hareket ettiğimiz için. Bunun ne kadar yanlış olduğunu aslında hepimiz bildiği halde ne yazık ki halen üzerine basa basa yapıyoruz. Eğer bir şeyleri ispat etmek istiyorsanız bırakın kendiliğinden her şey oluveriyor zaten. Rabbim karşı tarafa iletmek istediğiniz şeyi kendi zaten gösteriyor. Eden bulur derler ya işte öyle bir şey. Birilerini kıskandırmak veya nispeten yaptığınız bir şey aslında aksine kendi içerinizde ki insanlarla birbirinize düşmeye yarar. O yüzden doğru bildiğini şey neyse onu yapın. Birilerini kıskandırmak için resim paylaşmayın, birilerine gönderi yapmak için sözler veya imalarda bulunup paylaşımlarda bulunmayın dostlar. Sabır her şeyin anahtarıdır bunu unutmayın.

Bu durumdan rabbime sığınırım.

gokhan midilli {Gökhan MİDİLLİ}

Bilgisayar ve Teknolojiyi sevmektedir. Hayatını devam ettirebilmesi için herkes gibi çalışırken, aynı zamanda hobi olarak Teknoloji Haberleri yazarlığı yapmaktadır. Kendisini geliştirmesi için imkan buldukça, teknoloji alanında kurslara, seminerlere v.b aktivitelere katılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BulletedList Kontrolü

Basit bir kontrol olmakla birlikte sayfalarınızda bulanan listeleri maddeleyerek kullanışlı ve düzenli listeler oluşturmaya yarayan bir kontroldür. DisplayMode özelliği sayesinde...

Kapat