Reklam Alanı
Reklam Alanı
Robotik Kodlama
Kişisel 31 views 0

Robotik Kodlama Eğitimine Başvurdum

Günümüz teknolojisinde sıkça adına rastladığımız Robotik Teknolojiler hiç şüphesiz ki ileri ki zamanlarda çeşitli alanlarda yer alacaklar.

Yapay zeka şimdiden Smart telefonlar ve televizyonlara entegre edilmiş durumda. Bunların yanında robot olarak geliştirilen yapay zeka robotlara inanılmaz özellikler kazandırılıyor. Bu global teknoloji gelişiminde ülkemizde Temel eğitimde yani ilköğretim orta okul seviyesinde bulunan öğrencilerimizin temel beceri ve zeka gelişimleri açısından programlama ve robotik eğitimlerin bir an önce tüm okullarımızda yaygınlaşması gerekmektedir.

 

Bu anlamda çeşitli okul ve kolejlerde verilen robotik kulüplerinde robotik eğitimler yer alıyor. Tabi şuan için henüz yaygın bir halde değil ancak bizlerin bunu yaygınlaştırmak için elimizden geleni yapmamız gerektiğine inanıyorum. İşte bu anlamda benimde çorbada tuzum olsun diyerekten, Robotik Kodlama Sertifika Programına başvuru yaparak sertifikayı aldıktan sonra bulunduğum ilde bu tür çalışmalar yapmak için kolları sıvamış durumdayım. İnşaallah bu yolda planladıklarımız ve beklentilerimiz yolunda giderek öğrencilere katkıda bulunuruz.

Robotik Kodlama

Ayrıca bu eğitimlerde öğrendiklerimi ve eğitim içeriği ile ilgili bilgileri, gerek blog sayfamda gerekse kişisel sayfamda paylaşmaya çalışacağım. Şimdilik hoşçakalın.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

gokhan midilli {Gökhan MİDİLLİ}

Bilgisayar ve Teknolojiyi sevmektedir. Hayatını devam ettirebilmesi için herkes gibi çalışırken, aynı zamanda hobi olarak Teknoloji Haberleri yazarlığı yapmaktadır. Kendisini geliştirmesi için imkan buldukça, teknoloji alanında kurslara, seminerlere v.b aktivitelere katılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BulletedList Kontrolü

Basit bir kontrol olmakla birlikte sayfalarınızda bulanan listeleri maddeleyerek kullanışlı ve düzenli listeler oluşturmaya yarayan bir kontroldür. DisplayMode özelliği sayesinde...

Kapat