Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilim ve Teknoloji 412 views 0

Imagine Cup 2012 başvuruları başladı!

Microsoft‘un her yıl düzenlediği dünyanın en büyük öğrenciler arası teknoloji yarışmasılarından biri olan Imagine Cup‘ın 10’uncusuna bu yıl Avusturalya ev sahipliği yapacak. Dünya çapında öğrencilere kendilerini uluslararası arenada tanınabilmek ve düşüncelerini hayata geçirebilmek gibi birçok fırsat sunan ImagineCup’da bu yıl da öğrenciler “Zor problemlerin teknoloji ile çözüldüğü bir dünya düşleyin” mottosuyla “Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri” doğrultusunda belirlenen konularda projeler geliştirerek yarışacaklar. Bu hedefler doğrultusunda geliştirilen teknoloji çözümlerinden bazıları hastalıkla mücadele, eğitimin yaygınlaştırılması ve iyileştirilmesi, çevresel sürdürülebilirlik ve çocuk ölümlerinin sayısını azaltılması olacak.

Yazılım tasarımı, oyun geliştirme, bilgi teknolojileri (BT) becerileri gibi çeşitli kategorilerde öğrencilerin yarıştığı Imagine Cup 2012’nin Türkiye finalleri için geri sayım başladı. Yazılım tasarımı ve oyun geliştirme kategorilerinde birinci seçilen projeler dünya finallerine katılma hakkı kazanacak. BT Becerileri kategorisinde ise dünya şampiyonu çevrimiçi olarak belirlenecek ve direkt ödül törenine katılacak.

Türkiye finaline kalacak 5 ekip arasında Nisan’da finaller yapılacak. Finalde ekipler birinciliği kazanıp Türkiye’yi temsil edebilmek için Microsoft Türkiye ofisinde sunumlarını gerçekleştirecek ve fikirlerini yarıştıracaklar. Sektörde lider firmaların üst düzey yöneticilerinin jüri olarak katılacağı final sunumunda Türkiye birincisi olacak ekip, Microsoft Türkiye sponsorluğunda Avustralya’da ülkemizi temsil etme hakkı elde edecek. İlk tur elemeler için Türkiye’den katılacak öğrencilerin 13 Mart 2012’ye kadar 600 kelimeden oluşan başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Dağıtılacak ödüller, detaylar

Finallerde yazılım kategorisinde birinci gelen ekip 25000, ikinci 10000 ve üçüncü ise 5000 dolar ödül almaya hak kazanırken; oyun kategorisi birincisi 8000, ikincisi 4000 ve üçüncüsü ise 3000 dolar ödül alacak. Ayrıca BT becerisi alanındaki finalistlerden birinci olan ekip 8000, ikincisi 4000 ve üçüncüsü ise 3000 dolar ile ödüllendirilecek.

Öte yandan Microsoft Imagine Cup’ın 10’uncu yılı olması nedeniyle 2011’den 2013’e kadar dünya finallerine katılan ekiplere 75 bin ile 100 bin dolar arasında bir maddi destek programı başlattı. Şu anda geçtiğimiz yılın finalistlerine açık olan programdan Türkiye’deki finalistler de yararlanabilecek. Bu maddi destek programından yararlanacak öğrencilere ayrıca ücretsiz yazılım, BizSpark programına üyelik ve teknik danışmanlık için Microsoft İnovasyon Merkezleri ile Microsoft çalışanlarına direkt erişim gibi destekler de sunulacak. 2011 yılı Türkiye finalisti olan ‘Co2ncered‘ ekibi de bu programa başvurdu.

Imagine Cup yarışması hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için www.imaginecup.com sitesinden giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki dil seçeneğinden Türkçe seçebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98
 

CHIP

gokhan midilli {Gökhan MİDİLLİ}

Bilgisayar ve Teknolojiyi sevmektedir. Hayatını devam ettirebilmesi için herkes gibi çalışırken, aynı zamanda hobi olarak Teknoloji Haberleri yazarlığı yapmaktadır. Kendisini geliştirmesi için imkan buldukça, teknoloji alanında kurslara, seminerlere v.b aktivitelere katılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BulletedList Kontrolü

Basit bir kontrol olmakla birlikte sayfalarınızda bulanan listeleri maddeleyerek kullanışlı ve düzenli listeler oluşturmaya yarayan bir kontroldür. DisplayMode özelliği sayesinde...

Kapat