Reklam Alanı
Reklam Alanı
E-Devlet Soy Bilgisi
Bilim ve Teknoloji 195 views 0

E-devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Nasıl Sorgulanır? Soy Ağacı Nedir?

Son zamanlarda gündemde popüler olan Soy ağacı nedir? Soy ağacı Nasıl Öğrenilir gibi konulara değinelim.

Soy ağacı 1800’lü yıllara kadar alt üst soy bilginizi öğrenebileceğiniz bir hizmettir. Ata dedelerinizi bilmek isterseniz hemen soy ağacı sorgulama yapabilirsiniz. Soy ağacınızı sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek kimlik bilgilerinizle sisteme giriş yapın ve ardından Hizmetler bölümünden Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü kategorisine gelin ve Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama seçeneğini seçin. Bu seçeneği seçtikten sonra sisteme talep gönderilecek ve Alt-Üst Soy Bilginiz açıklandığında size sms veya email yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirme yapıldıktan sonra sisteme tekrar giriş yaptıktan sonra Alt-Üst Soy Bilginizi kontrol edebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına “soy” yazdığınızda hemen alt kısımda çıkacak olan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama(Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü)seçeneğini tıklayarak talep gönderebilirsiniz.

 

Soy bilginizi sosyal medya ortamında paylaşmamanız da fayda olduğunu söylerek, soru ve görüşlerinizi alt kısımda yorum yapabilirsiniz.

gokhan midilli {Gökhan MİDİLLİ}

Bilgisayar ve Teknolojiyi sevmektedir. Hayatını devam ettirebilmesi için herkes gibi çalışırken, aynı zamanda hobi olarak Teknoloji Haberleri yazarlığı yapmaktadır. Kendisini geliştirmesi için imkan buldukça, teknoloji alanında kurslara, seminerlere v.b aktivitelere katılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BulletedList Kontrolü

Basit bir kontrol olmakla birlikte sayfalarınızda bulanan listeleri maddeleyerek kullanışlı ve düzenli listeler oluşturmaya yarayan bir kontroldür. DisplayMode özelliği sayesinde...

Kapat