Reklam Alanı
Reklam Alanı
Açık Akdemi
Bilim ve Teknoloji 945 views 0

Açık Akademi ?

Merhaba arkadaşlar internette gezinirken facebook’da Acikakademi.com isminde bir linke rastladım ve araştırmaya başladım.

Microsoft Türkiye’nin öncülüğünde, Garanti Bankası’nın desteği ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirmiş olduğunu öğrendim. Böyle bir projenin bizim ülkemizde hayata geçirilmesi büyük bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

Bilgisayar alanında yazılıma ilgisi olan herkesin yararlanmasını sağlayan bir akdemi. Tamamen ücretsiz olup kaydınızı gerçekleştirerek Eğitimlerinize başlayabilirsiniz.

Açık Akademi Hakkında

Bilişimde ilerlemenin ilk koşulunun özgün yazılımlar ve üretken yazılımcılar olduğuna inanan Microsoft Türkiye uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştığı Açık Akademi projesini, Garanti Bankası’nın desteği ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın katkılarıyla hayata geçirdi. Türkiye’nin ilk ve tek herkese açık, ücretsiz uygulama geliştirme okulu olan Açık Akademi ülkemizin genç ve dinamik bilişim kullanıcılarını uygulama geliştirici olmaya yönlendiriyor.

Üç farklı eğitim seviyesinin bulunduğu Açık Akademi’den, hem uygulama geliştirmeye başlamak isteyenler, hem de profesyonel anlamda uygulama geliştiren profesyoneller faydalanabiliyor. Yazılım dünyasının ihtiyaç duyduğu pek çok farklı kademeden işgücünün oluşturulmasına katkı sağlayacak olan Açık Akademi katılımcılarına kendilerini geliştirebilecekleri bir fırsat penceresi sunuyor.


Açık Akademi’nin hedefi;

– Uygulama geliştirme konusunda eğitim veya kurs olanağı bulamayanları geleceğin mesleğine hazırlamak
– Türkiye’nin girişimci ekonomisine katkı sağlamak
– Gençlerin uygulama pazarında kendilerine yer edinmeleri için yeterlilik kazanmalarına yardımcı olmak
– Sosyal medyayı en fazla tüketen toplum olan Türkiye’yi, sosyal medyada en çok üreten topluma dönüştürmek.

Açık Akademi’de eğitim alıp seviyeleri başarıyla tamamlayanlar ise katılım belgesi almaya hak kazanacak. Açık Akademi’den mezun olan kullanıcılar geliştirdikleri uygulamaları Windows Phone, Windows 8 ve Windows Azure uygulamalarının yer aldığı Marketplace platformları üzerinden satabilme imkânı bulacak.

Eğitimler

SEVİYE – 1

Başlangıç seviyesinde bilgisayar programcılığına dair genel bilgileri öğrenebilir ve temel programlama konusunda derslere katılabilirsiniz. Seviye 2’deki dersler için temel niteliği olan bu seviyede alacağınız derslerin kategorileri aşağıdaki gibidir;

a. Bilgisayar Programcılığına Giriş
b. İlk İnteraktif Uygulama Yazma Deneyimi
c.Temel Programlama 1
d. Temel Programlama 2
e. Sanal Sınıf Eğitimleri
*Sanal sınıf eğitimleri ile online sınıflara katılarak mentorlar eşliğinde pratik kazanabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

SEVİYE – 2

Bu seviyede programcılık ile ilgili daha detaylı bilgiler edinebileceğiniz gibi “İleri Programlama” ve “Temel Veritabanı” konularında derslere katılabilirsiniz. Seviye 3’deki dersler için temel niteliği olan bu seviyede alacağınız derslerin kategorileri aşağıdaki gibidir;

a. Temel Veritabanı
b. İleri Programlama & Nesne Yönelimli Programlama
c. Veri Tabanı Programlama
. Sanal Sınıf Eğitimleri*
*Sanal sınıf eğitimleri ile online sınıflara katılarak mentorlar eşliğinde pratik kazanabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

 

SEVİYE- 3

Bu seviyede sizlere uzmanlık kazandıracak eğitimlere katılabileceğiniz gibi; Web Uygulama Geliştirme, Windows Masaüstü Uygulama Geliştirme, Windows Phone Uygulama Geliştirme, Windows 8 Uygulama Geliştirme ve Windows Azure Uygulama Geliştirme gibi konularda uzmanlık kazanabilirsiniz. Seviye 3’de alacağınız derslerin kategorileri aşağıdaki gibidir;

a. Web Uygulama Geliştirme
b. Windows Masaüstü Uygulama Geliştirme
c. Windows Phone için Uygulama Geliştirme
d. Windows 8 Uygulama Geliştirme
e. Windows Azure Uygulama Geliştirme
f. Sanal Sınıf Eğitimleri*
*Sanal sınıf eğitimleri ile online sınıflara katılarak mentorlar eşliğinde pratik kazanabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Açık Akademinin sunmuş olduğu Fırsatlara buradan bakabilirsiniz.

Kayıt Olmak için Açık Akademi

Tanıtım Videosu

Tamer Özmen (Microsoft Türkiye Genel Müdürü) – Star TV

SDN – Özel Röportajı
\"Adobe

gokhan midilli {Gökhan MİDİLLİ}

Bilgisayar ve Teknolojiyi sevmektedir. Hayatını devam ettirebilmesi için herkes gibi çalışırken, aynı zamanda hobi olarak Teknoloji Haberleri yazarlığı yapmaktadır. Kendisini geliştirmesi için imkan buldukça, teknoloji alanında kurslara, seminerlere v.b aktivitelere katılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BulletedList Kontrolü

Basit bir kontrol olmakla birlikte sayfalarınızda bulanan listeleri maddeleyerek kullanışlı ve düzenli listeler oluşturmaya yarayan bir kontroldür. DisplayMode özelliği sayesinde...

Kapat