Reklam Alanı
Reklam Alanı
403 hata
Hata ve Çözümleri 371 views 0

403 Forbitten Access to this resource on the server is denied! Hatası

Genelde WordPress kullanıcılarının ve benimde sıklıkla karşılaştığım sisteme login olurken veya admin panelinde karşımıza çıkan aşağıdaki hata kodu her ne kadar güvenlik için olsa da bazen çok sıkıcı olabiliyor.

 

 

Bu hata Sunucuda yer alan mod_security (waf) güvenlik yazılımının siteniz üzerinde bulunan dosyalarınızdan birini veya birkaçını güvenli olarak bulmadığından veya login olarak şifrenizi yanlış olarak birden fazla denediğiniz için güvenlik amacıyla karşınıza çıkmaktadır. Bunu engellemek için sunucunuz üzerindeki bu modu kendiniz veya çalıştığınız hosting firmasından talep ederek kapattırabilirsiniz. Diğer bir yol da sitenizin anadizininde yer alan .htaccess dosyasını bilgisayarınıza indirerek dosya içerisindeki satırın en sonuna aşağıdaki kodu ekleyerek kaydedip tekrar ana dizine atmanız yeterli olacaktır. Sayfanızı yenilediğiniz de hata ortadan kalkacaktır.

Eklemeniz gereken kod:

<IfModule mod_security.c>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</IfModule>

Konuyla ilgili sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz. Umarım yararlı bir yazı olmuştur.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

gokhan midilli {Gökhan MİDİLLİ}

Bilgisayar ve Teknolojiyi sevmektedir. Hayatını devam ettirebilmesi için herkes gibi çalışırken, aynı zamanda hobi olarak Teknoloji Haberleri yazarlığı yapmaktadır. Kendisini geliştirmesi için imkan buldukça, teknoloji alanında kurslara, seminerlere v.b aktivitelere katılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
BulletedList Kontrolü

Basit bir kontrol olmakla birlikte sayfalarınızda bulanan listeleri maddeleyerek kullanışlı ve düzenli listeler oluşturmaya yarayan bir kontroldür. DisplayMode özelliği sayesinde...

Kapat